Projekt "Peakokad koolis"

Loomise kuupäev 23.10.2019

Enne vaheajale minekut toimus käsitööklassis üks tore sündmus. Ühe klassi õpilased osalesid projektis "Peakokad koolis". Õpilased ja õpetaja olid rõõmsalt elevil ning ootasid peakoka saabumist. Kokk Kaido Lepik tuligi ja kokkamine võis alata.

Esmalt vaatasime koos filmi toiduohutusest ja seejärel hakkasime kokkama. Toiduretseptid olid valitud Eesti toidu veebilehelt. Nendeks oli karask, kõrvitsasupp, kamavaht ja kikerherne-porgandipihvid. Kodunduseklassis oli ligi tund aega kiired ajad. Kõik liikusid kappide ja kraanikausi, pliitide vahel. Töö käis täies hoos. Nii kõik valmis saigi ja katsime ühiselt laua. Lauas vestlesime toidu valmistamisest ja kokk jagas nippe. Tore oli see, et Kaido Lepik on täitsa omakandimees, tema toitlustusfirma asub Paides. Kes tahab lähemalt tema tegemistega tutvuda, saab teha seda kodulehel: https://tainascatering.ee/link opens on new page. Sündmuse lõppedes tänasime kokka ja seadsime köögi taas korda, et saaks jälle kokkama hakata.

Laste  mõtteid:

seda võiks veel teha, lahe oli;

mulle meeldis kõige rohkem magustoit;

ma ei teadnud, et saab teha nii head sööki;

olime masterkokaga, see oli nii lahe;

mulle meeldis teha porgandikotlette.

Väga vahva päev oli!

Täname peakokka Kaido Lepikut!

Viimati muudetud 23.10.2019.