Pilistvere kihelkonna rahvarõivad

Loomise kuupäev 09.05.2024

Ühel kevadisel hommikul kogunes klassi rõõmsameelne rühm õpilasi. Neil oli ees eriline päev - rahvarõivaste valmistamise spetsialist oli tulnud tutvustama Pilistvere kihelkonna traditsioonilisi rahvarõivaid.

Annely oli pikkade kogemustega rahvarõivaste uurija ja valmistaja. Tema silmad säravasid rõõmust, kui ta nägi laste elevust.Ta rääkis õpilastele põnevalt iga rõivaeseme ajaloost ja tähendusest. Ta näitas neile erinevaid materjale, mida kasutati riiete valmistamisel, ning selgitas, kuidas need olid omal ajal kohalikele inimestele olulised.

Annely Meerbach juhendas lapsi, kuidas kanda rõivaid õigesti ja selgitas, millised olid erinevate detailide tähendused. Lapsed imestasid, kui palju lugusid ja traditsioone peitus nende kihelkonna rahvarõivastes.

Päev oli täis naeru, õppimist ja avastamisrõõmu. Lapsed olid tänulikud, et said sellise erilise kogemuse ning lubasid endale, et nad hoiavad oma kihelkonna traditsioone ja rahvarõivaid alati au sees.

Pildistas Piret Ranne

Viimati muudetud 15.05.2024.