Luulelumi

Loomise kuupäev 04.12.2023

Luulelumi

Imavere Koolis toimus 4. detsembril lasteluulepäev "Luulelumi". Sündmus oli pühendatud Imaverest pärit luuletajale Reinhold Kamsenile. Luulepäevale pühendatud üritus toimus viiendat korda ja külalistena olid meie üritusel Reinhold Kamseni lapselaps Jaak Kikas ning luulearmastaja proua Asta, kellel vanust 91 aastat.

Üritusse olid kaasatud ka Imavere Rahvamaja ja koolimajas asuv raamatukogu, kus asub Kamsenile pühendatud infotahvel.

Miks me seda üritust korraldame? Et elavdada kodukoha traditsioonide varamut ja väärtustada panust, mida Kamsen on andnud Eesti kultuuriloole. Laiendada õpilaste ja ka õpetajate silmaringi, arendada esinemisjulgust ja innustada leidma loovaid lahendusi, tugevdada sõpruskonda. Lastelaul “Talvel”, mis algab sõnadega-küll on kena kelguga hangest alla lasta…..on paljudele lapsepõlvest kindlasti tuttav.

Sel aastal olid luulepäevale luuletusi lugema tulnud mudilased Imavere lasteaiast, õpilased Koigi Koolist, Türi Põhikoolist ja Imavere Koolist. Lastel tuli esitada üks Reinhold Kamseni ja vaba valikuna ühe Eesti luuletaja luuletus. Eripreemia andis Jaak Kikas oma lemmikule, kelleks osutus Türi Põhikooli 4. klassi tütarlaps.

Kõiki üritusest osavõtjaid ootas imehea, ekstra Luulelume jaoks valmistatud tort ning  pärast kehakinnitust võis iga luulelugeja tänukirja ja kingikotiga koduteele asuda.

Järgmisel aastal toimub üritus oktoobrikuus, kirjaniku sünnipäevakuul,  kuupäevgi paika pandud: 15. oktoobril, teisipäeval, 2024.a. Ootame kõiki Järvamaa koole julgesti osa võtma!

Aitäh, kõikidele osalejatele, see oli üks ilus luulet täis päev!

Kirjutas Ann Roots, Pildistas Piret Ranne ja tordi valmistas Sirli Bull

Viimati muudetud 14.12.2023.